Історія закладу освіти

У В дореволюційній Антонівці була лише одна школа – церковнопарафіяльна. Вона функціонувала з 1862 року до радянських часів - тобто, майже шість десятиліть. Її було засновано настоятелем місцевого православного храму Різдва Богородиці священиком о. Стефаном Іоановичем - представником стародавньої духовної династії (його батько – о. Іоанн Симеонович Артемович - служив при місцевій парафії довгих 52 роки. Фундатор церковнопарафіяльної школи в Антонівці виявився дбайливим педагогом. Про його пастирську та педагогічну діяльність писала навіть тогочасна єпархіальна преса. Школа спочатку розташовувалася в оселі свого засновника і утримувалася пожертвами настоятеля та приходського активу. Згодом миряни під керівництвом священика зібралися на громадські збори і вирішили щороку асигнувати на потреби навчання своїх дітей по 30-50 крб., що виконувалося не одне десятиліття. За наставництва о. Іоанна в школі навчалися або переважно хлопчики, або ж виключно хлопчики. Наприклад, у 1872 р. в школі налічувалося 36 першокласників та 3 першокласниці. А в 1870 р. навчалося лише 40 хлопчиків.

Всього о. Іоанн був керівником школи довгих 28 років. Протягом цих майже трьох десятиліть його неодноразово нагороджували, при цьому частина нагород вручалася саме за успіхи на педагогічній ниві. Наприклад, у 1862 р. пастир отримав набедреник з формулюванням "за усердное обучение прихожанских детей и пожертвование учебников".

У подальшому священику і педагогу було оголошено ще й подяку київського митрополита, а згодом - нагороджено скуфією. Пастир досить рано залишився самотнім і всі свої старання спрямовував на розвиток приходського та шкільного життя. В приході, крім того, до його заслуг слід віднести і появу при антонівській церкві чудового хору, в якому співало чимало учнів церковнопарафіяльної школи.

З 1890 по 1893 рр. парафією та школою завідував священик о. Афанасій Антонович Фаворов. Він за короткий термін встиг подбати про добробут храму, проте про його освітню діяльність документи нам нічого не сповіщають.

В 1893 р. до місцевої парафії та школи було призначено нового наставника - представника ще однієї відомої на Київщині духовної династії о. Володимира Олександровича Бариловича. Цей пастир мав досвід практичної педагогічної діяльності, оскільки він до прийняття священного сану працював шкільним вчителем у с. Росішках. Ставши священиком о. Володимир не забув і про школу. За його наставництва в школі різко зростає кількість школярів, при чому все більше стає і дівчаток. Наприклад, у 1900 р. в школі навчалося 57 першокласників та 8 першокласниць, а в 1910 р. їх було відповідно 47 та 26. Продовжував діяти хор з учнів школи.

Кращим стало матеріальне забезпечення школи - тепер її утримували не тільки миряни, але й Київська єпархіальна училищна рада. Для якісного забезпечення навчально - виховного процесу наставник школи став залучати професійних педагогів. Серед останніх відома Крижанівська Олімпіада Іванівна. - випускниця жіночого духовного училища.

Наставник школи с. Антонівки о. Володимир Барилович за плідну пастирську та педагогічну діяльність був нагороджений набедреником, скуфією та камілавкою. Далі про старанного пастиря повідомили до столиці Росії і священика відзначили ще й письмовою подякою Священного Синоду Російської Православної церкви. Цей священик був останнім наставником місцевої церковнопарафіяльної школи в дорадянську добу. /Files/images/rzne1/школа 20-301.jpgБудинок школи 20-30 років

1912 р. Школа розташовувалася біля церкви (ця архітектурна споруда XVIII ст. збереглася до нашого часу). Навчали дітей учитель і священик. Вчилися за Букварем і підручником з арифметики. Божого Слова дітей навчав священик.

Старожили згадують що 1928 р. школа містилася в дяковій хаті. Позаду школи росла біла акація яка ще донедавна зеленіла на шкільному подвір`ї. У школі навчалося 90 учнів. Учив дітей Д.П.Москаленко, котрий пізніше став директором.

/Files/images/rzne1/школа стара.jpgБудинок школи 50-х роківУ 1935-1940 рр. школа працювала в хаті І. Москаленка. До війни в класах навчалося по 30-35 учнів. Під час війни діти до школи не ходили.

Навчання в школі розпочалося в 1946 р. Директором була М.С. Черниш, уродженка с. Розкішна, за фахом - учитель російської мови та літератури. Навчалося 160 дітей, школа працювала у дві зміни.

/Files/images/rzne1/І А.jpgІ.А Нагірняк

У 1959 р. директором школи призначено І.П. Аштаменка, учасника Великої Вітчизняної війни. Розпочато будівництво нового приміщення; тим часом класи містилися у трьох будинках, два з них були аварійні. У школі навчалося 196 учнів, працювали в одну зміну. Мала місце значна плинність педагогічних кадрів (погані побутові умови для вчителів, які жили в напіврозваленому будинку).

/Files/images/rzne1/вчит д.jpgВчительський будинок 60-х роківУ 1971 році збудовано трикімнатний будинок для вчителів.

В 1973 р. директором Антонівської восьмирічної школи призначено Івана Аврамовича Нагірняка. До цього Іван Аврамович працював завучем школи і викладав математику. Навчання в школі проходило в трьох пристосованих приміщеннях в одну зміну – навчалося 190 учнів. Невдовзі розпочалося будівництво нової школи.

/Files/images/rzne1/1 вер.jpg/Files/images/rzne1/домік3.jpg/Files/images/rzne1/Изобр 008.jpg1 вересня 1975 року

І у 1975 році за рекордно короткий термін (з лютого по вересень місяць) збудовано типове приміщення школи на 192 місця. На державні кошти школу забезпечено меблями і необхідним обладнанням.

У 1976 році біля школи зведено восьмиквартирний будинок для вчителів.

В школі організовано духовий оркестр, який очолював учитель музики Галатенко М.І. Гордістю школи був танцювальний гурток, керівником якого була вчитель англійської мови Бабар Г.М. Юні танцюристи неодноразово були переможцями районних та обласних конкурсів, фестивалів і змагань.

За високий професіоналізм, вагомий внесок в розвиток освіти Нагірняк І.А. був нагороджений значком «Відмінник народної освіти». Серед його нагород є грамоти Міністерства освіти УРСР, обласного управління і районного відділу освіти.

/Files/images/rzne1/В А .jpgМаринін В.А.

З 1990 р. школу очолює Маринін Віктор Анатолійович. Після закінчення в 1986 році Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В.Гоголя Маринін В.А. був направлений до Антонівської школи на посаду вчителя фізики і математики. Молодий вчитель постійно працював над підвищенням своєї професійної майстерності. Відомо, що наставник може зацікавити учнів навчальним матеріалом лише за умови не просто викладанням готових відомостей, а саме в процесі спільного пошуку відповідей на сотні запитань, пов’язаних із певною темою. Тому і шукав вчитель свої шляхи, свої підходи до нелегкої справи – організації навчальної праці дітей. Учні відповідали взаємністю. І коли перед педагогічним колективом школи постало питання, хто очолить колектив, то вибір одноголосно впав на Мариніна В.А. З ентузіазмом молодий директор приступив до роботи. В школі зміцнюється навчально-матеріальна база, обладнано навчальні кабінети. Створено всі умови для навчання. Відсутня плинність педагогічних кадрів. Наповнюваність класів незначна. У вересні 2000 р. школу реорганізовано в Антонівське навчально-виховне об`єднання "загальноосвітня школа I-II ступенів - дитячий садок".

З метою задоволення освітніх потреб населення, враховуючи рішення 22 сесії 6-го скликання ( ІІ засідання) Антонівської сільської ради №284 від 26.06 2013 року, відповідно до Положення про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04 1994 року №228, Положення про навчально -виховний комплекс "дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад", "загалноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03 2003 року № 306, розпорядженням Ставищенської РДА Київської області від 27 червня 2013 року №559 було реорганізовано Антонівський начально-виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дитячий садок" Ставищенської районної ради Київської області в Антонівський навчально-виховний комплекс І ступеня - дитячий садок" Ставищенської районної ради Київської області з 01.09 2013 року.

/Files/images/_kolektiv_zakladu/Изображение 126ччч.jpgМариніна О.М.

В 2014 р. директором Антонівського НВК призначено Мариніну Олену Миколаївну.

На сьогоднішній день в навчальному закладі працює три педагогічні працівники, один помічник вихователя, кухар, прибиральник службових приміщень та підсобний робітник, оператор котельні, сторож.

В АнтонівськомуНВК виховуються і навчаються 23 діток. В 2016-2017 н.р поріг навчального закладу переступили 8 першокласників.

В навчальному закладі створені всі умови для повноцінного та всебічного розвитку, навчання та виховання дошкільнят та школярів. Оновлено матеріально-технічну базу НВК, закуплено нові меблі для дитячого садка, замінено 7 вікон на металопластикові.

/Files/images/rzne1/Изображение 004.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 377

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.